Güzellik, Güzellik Ürünleri, İlginç Güzellik Ürünleri, Sağlık

Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir? Uzmanından Öneriler

Alın kırışıklığı; kadın ya da erkek fark etmeksizin herkesin alın bölgesinde var olan doğal çizgilerdir. Fakat zamanla alın kırışıklıkları fazla yoğunlaşarak kişiyi rahatsız etmeye başlayabilmektedir. Hatta bazı kişilerin ifadesiz durmasına karşın alın kırışıklıklarının görünür olması kişiyi “Alın kırışıklığı nasıl giderilir?” sorusunu düşünmeye itmektedir.

Alın Kırışıklığı Nedir? Neden Olur?

Alın kırışıklığı; kişinin yaşı ve mimik kullanımına bağlı meydana gelen yatay çizgilerdir. 30 yaş ve sonrasından itibaren vücuttaki kolajen ve hyaluronik asit üretiminin her geçen gün azalması sonucu cilt; elastikiyetini, ardından da sıkılığını kaybetmeye başlar. Bu durumun sonucu cildimizde kırışıklıklar olarak görünür.

alinkirisikliginasilgiderilir

 

Alın kırışıklığının en yaygın nedeni mimik kullanımıdır. Kişinin kullandığı çeşitli mimiklerde alında kırışıklıklara sebep olur ve zamanla bu kırışıklıklar kişinin alnında yer edinir. Örneğin; kişinin kaşlarını çatması, sürekli kaşlarını havaya kaldırması ya da sürekli gözlerini kısması gibi çeşitli mimikler alın kırışıklıklarının en yaygın nedenidir.

Bu nedenleri yanı sıra; kişinin güneş gözlüğü kullanmaması, gözlerini kısarak ve kırıştırarak güneşli havada dolaşması, yoğun mimik kullanımı ve kaş kullanımı alında yatay çizgilerin (kırışıklıkların) oluşmasına neden olur.

İlginizi Çekebilir: Göz Altı Kırışıkları Nasıl Giderilir?

Alın Kırışıklığı Nasıl Giderilir?

Alın kırışıklıklarının oluşumunu en aza indirebilmek için güneşe çıkarken güneş gözlüğü kullanımına, mimiklerin abartı kullanılmamasına ve kaş kullanımına dikkat edilmelidir.

Bu faktörlerin yanı sıra; antioksidan kullanımına, gece bakımında retinol kullanımına, C vitamini ampülleri kullanımına, hyaluronik asiti düzenli olarak kullanmaya ve kırışıklık karşıtı bakım kremleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Alnınıza düzenli olarak masaj yaparak alın kırışıklıklarına sebep olan çizgilerin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Gözenek Sıkılaştırıcı Krem Önerileri

alinkirisikliginasilgiderilir

 

Alın Kırışıklığına Karşı Cilt Ürünleri

Alın kırışıklıklarına karşı anti-age etkili cilt bakım ürünlerini düzenli bir şekilde kullanarak, cilt bakım rutininize aşağıdaki ürünlerden cildinize en uygun ve ihtiyacınız olanı ekleyerek alın kırışıklıklarınızın azaldığını fark edebilirsiniz.

 

Loreal Paris Revitalift Anti Age Gündüz Kremi

Loreal’in yaşlanma karşıtı gündüz kremi, cilde anti-aging bakım sağlamaktadır. Güçlü aktifler ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde ciltteki sarkmalara ve kırışıklıklara karşı çözüm bulan bu kremi cilt bakım rutininize eklemek için cildinize uygun olup olmadığını mutlaka araştırmalısınız.

alinkirisikliginasilgiderilir

Diadermine Kırışıklık Karşıtı Günlük Bakım Kremi

Formulünde bulunan soya proteinleri sayesinde yaşlanma karşıtı bakım sağlamaktadır. İnce çizgilere bile işleyen bu krem, günlük kullanıma uygundur. Ek olarak Diadermine günlük bakım kremini temiz bir cilde uygulayarak daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz.

alinkirisikligi

Darphin Exquisage Beauty Revaling Cream Anti-Aging Bakım

Cildin ihtiyacı olan günlük bakımı uygulayan krem, alın kırışıklığı ve ciltteki tüm kırışıklıklar ile savaşmaktadır. Anti-age etkisi sayesinde cilde sıkı bir görünüm kazandıran Darphin krem; lekelerin oluşmasını, renk tonu eşitsizliklerinin ortaya çıkmasını, cildin parlaklığını ve yumuşaklığını kaybetmesine engel olmaktadır. Bu ve benzeri sorunlar için (eğer cildinize uygun ise) Darphin’in kremini kullanabilirsiniz.

alinkirisikliginakarsi

Vichy Lifactiv Supreme Cream

Uzun süreli yaşlanma belirtileri kırışıklıklar ile gün boyu savan sıkılaştırı Vichy krem, yaşlanma belirtilerini en aza indirmeyi amaçlamaktadır. Day proof kompleksi ve Rhamnose formülü sayesinde cildi pürüzsüzleştiren bu krem ince çizgi ve kırışıklıkların görünümü azaltarak cildin daha aydın görünmesini sağlamaktadır.

alinkirisikliginasilgiderilir

Dermalogica Dynamic Skin Recovery

Alın kırışıklığı ve ciltte oluşan diğer kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan kremdir. Cildin uzun süre nemli kalmasını sağlayan bu krem cildi UV ışınlarına karşı korumaktadır. Kırışıklık karşıtı Dermalogica krem, anti-aging bakımı sağlar, cildi temizler. Cilde uygulanan tonik işleminden sonra, öneri olarak güneşe çıkmadan 30 dakika önce yüze ve boyuna uygulanmalıdır.

kirisiklikgidermeyontemleri

Shiseido Future Solution LX Total Protective Cream

Anti-age bakım sağlayan Shiseido gündüz bakım kremi; cildi nemlendirmeye yardımcı olmaktadır. Gündüz koruma faktörünü artıran bu krem güneşe karşıda cildinizi korumaktadır. Her sabah, cildinize uyguladığınız bakım ürünlerinden sonra temiz cildinize uygulayarak düzenli kullanımda iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

alinkirisikligigidermek

Kiehl’s Super Multi Corrective Cream

Alın kırışıklıklarını en aza indirmek için savaşan bu krem, hyaluronik asit içeren formülü ile cilde ihtiyacı olan hyaluronik asit miktarını vermeyi amaçlamaktadır. Cildin sıkılaşmasını amaçlayan bu krem düzenli kullanımda cildin dengelenmesini sağlmaktadır.

alinkirisikligiicin

Murad İnvisiblur Perfecting Shield Broad Spectrum

Cilt tonunu dengeleyen ve cildin görünümünün güzelleşmesine katkıda bulunan Dr. Murad markalı bu krem alın kırışıklıkları ve ciltte oluşan diğer kırışıklıklar için kırışıklık karşıtı bir serumdur. Güneş koruyucu faktörü sayesinde cildin zararlı güneş ışınlarına karşı korunmasını ve korunmasına yardım ederken anti-aging bakım yapmasına olanak sağlamaktadır.

kirisiklikicinkrem

Latissim ekibi olarak bu yazımızda sizlere alın kırışıklığı hakkında bilgiler verdik ve alın kırışıklığını önleyici cilt ürünleri tavsiyelerinde bulunduk. Alın kırışıklığı ya da herhangi bir konuda cilt ürünü seçimi yapacağınızda mutlaka cildinizin ihtiyacı olan ve cildinize uygun ürünler tercih etmeniz gerekmektedir. Alın kırışıklığı ile ilgili içeriğimiz ve çok daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.