Güzellik

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

goz-cevresi-kirisikliklari

Göz çevresi bakımı, cilde uygulanan diğer cilt bakımları kadar önemlidir. Göz çevresi, yüz derisine oranla daha ince bir deridir. Bu nedenle, göz çevresi için daha özenli bir bakım yapılması gerekmektedir. Eğer sağlıklı bir cilt görünümü istiyorsanız göz çevresi kırışıklıkları için de çeşitli cilt bakım ürünleri kullanmanız gerekmektedir.

Göz Çevresi Kırışıklığı Nedir? Neden Olur?

Göz çevresi kırışıklıkları, göz çevresinin nemsiz kalması sonucu meydana gelmektedir. Göz çevresi nemsiz ise göz çevresinde ince çizgiler ve kırışıklıklar meydana gelmektedir. Özellikle kuru cilt tipine sahip kişiler daha kuru göz çevrelerine sahip oldukları için göz çevresi kırışıklıkları ve çizgileri daha belirgin olmaktadır. Bu nedenle, göz çevresi kırışıklıklarını en aza indirgemek için göz çevresini iyi bir şekilde nemlendirmek ve cilt tipi ihtiyacına özel bakım sağlamak gerekmektedir.gozcevresikirisik

Göz altı kırışıklıklarına sebep olan pek çok faktör bulunmasının yanı sıra yaşın ilerlemesi ve cildin ihtiyacı olan cilt bakımının yapılmaması göz altı kırışıklıklarının başlıca faktörleridir.Bu faktörlerin yanı sıra, göz çevresinde meydana gelen kırışıklık ve çizgilerin sebebi UV ışınlarıdır. Güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkilerinden biri olan göz altı kırışıklıklarını önlemek için dört mevsim güneş kremi kullanımı son derece önemlidir. Göz çevresinde bulunan kasların bilinçli ya da bilinçsiz olarak çok fazla sıkılması ve gülerken ya da ağlarken oluşan mimik çizgileri de göz çevresi kırışıklıklarına neden olmaktadır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

İlk olarak göz çevresinde kolajen ve elastin üretiminin yavaşlaması ile ortaya çıkan göz çevresindaki değişim ve bağ dokusundaki hücrelerin azalması ile birlikte deride bozulmalar meydana gelmektedir. İnce çizgiler, göz çevresi kırışıklıkları, göz altında oluşan mor halkalar ve çöküklük gibi sorunlar cildin daha sağlıksız ve yaşlı görünmesine neden olduğu için göz çevresi kırışıklıkları ve göz çevresinde oluşabilecek tüm problemleri ön görerek cilt bakımı yapmak gerekmektedir. Cilt bakım rutininize ekleyebileceğiniz serumlar, maskeler, kremler, güneş kremleri ve çok daha fazlası sayesinde göz çevresi kırışıklıklarının önüne geçebilir ya da kırışıklıkların artmasını yavaşlatabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Alın Kırışıklıkları Nasıl Giderilir? 

gozcevresikirisikligi

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Çözüm Tavsiyeleri

La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi:

İçeriğinde bulunan hyaluronik asit ile ön plana çıkan kremde pek çok özelliği bir arada toplanmıştır. Çift moleküllü hyaluronik asidin dolgunlaştırma ve su tutma özelliklerinin yanı sıra B5 vitamininin de onarıcı özelliğini içeriğinde bulundurmaktadır. Göz çevresi kırışıklıklarının ve ince çizgilerin görünümünün azalmasına yardım eden bu krem, göz çevresini rahatlatırken aynı zamanda dinlenmiş bir göz çevresi görünümüne sahip olmanıza da yardım etmektedir.

gozcevresikirisiklik

 

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi:

Bu krem, göz çevresi kırışıklıkları ve kaz ayağı görünümünü engellemek için nemlendirici ve dolgunlaştırıcı etkiye sahiptir. İçeriğinde 2 çeşit hyaluronik asit bulunduran göz çevresi kırışıklıkları kremi, epidermis tabakasına etki ederek cildi nemlendirerek dolgunlaştırmaya yardımcı olmaktadır. Tüm özelliklerinin yanı sıra bu krem, göz çevresi kırışıklıklarının ve ince çizgilerin azalmasına yardım etmektedir.

gozcevresikirisiklik

L’Oréal Paris Mucizevi Yağ Göz Kremi:

Cilt bariyerini güçlendiren ve cildin çevresel faktörlere karşı daha güçlü hale gelmesine yardım eden bu krem, göz çevresini nemlendirmesi ile birlikte son derece faydalı bir üründür. Göz çevresini onaran bu krem, aynı zamanda göz çevresini nemlendirerek beslemektedir. Kuru, zayıf ve gergin bir hale gelen göz çevresini içeriğinde bulunan arı sütü ile onaran bu göz çevresi kremi, shea yağı ile göz çevresini besler. Tüm bu özelliklerin sonucunda, göz çevresi daha sıkı, pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme sahip olmaktadır. gozcevresikirisiklikkremi

Kiehl’s Creamy Eye Treatment With Avokado:

İçeriğinde avokado yağı bulunan formülü ile bu krem, göz çevresine uygulandığı an kişinin göz çevresini nemlendirerek canlılık verme özelliğine sahiptir. Nem ihtiyacı fazla olan göz çevreleri için önerilen bu krem, göz çevresinde kuruluk sonucu meydana gelecek göz çevresi kırışıklıklarını önlemek için son derece faydalı bir üründür. goz-cevresi-kirisikligi

Lancome Renergie Multi – Lift Ultra Göz Kremi:

Hyaluronik asit ve keten tohumu içeren formülü ile göz çevresinin çok daha sıkı ve dolgun görünmesini sağlayan Lancome göz kremi, göz çevresinde doğal dolgu etkisi yaratmaktadır. Göz altında bulunan koyu (mor) halkaların azalmasına da etkisi bulunan bu krem, düzenli kullanımda göz çevresi problemlerinin giderilmesinde son derece etkili olmaktadır.

gozcevresikirisikliginedenolurLatissim ekibi olarak bu yazımızda sizler için göz çevresi ile ilgili konulardan bahsettik. Göz çevresi kırışıklıkları için bahsettiğimiz önerilerimizi dikkate almalı ve cildinize uygun olan göz çevresi ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Göz çevresi kırışıklıkları hakkında her şey ve daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.