Güzellik

Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

kasbakiminasilyapilir

Merhaba, kadınlar tarafından en çok merak edilen ve araştırılan güzellik konusu ile karşınızdayız! Kaş gürleştirme ve kaş bakım sırları hakkında bilgiler vereceğiz.

Kadınlar yüzyıllardan beri güzellik konuları üzerine bir çok araştırmalar yaparlar. Cilt bakımı, tırnak bakımı, saç bakımı ve kaş bakımı! Bir çok kişi bakım sırlarını keşfederken mutluluk yaşar. Biz de bakım önerilerini keşfettikçe mutlu olduğunu biliyoruz! Yüzündeki ifadeni en iyi şekilde yansıtabilmeni sağlayan kaşlarının, yapacağın bakımlar ile daha sağlıklı ve istediğin gibi kusursuz durmasını sağlayabilirsin.

Hazırsan kaş bakımı nasıl yapılmalı ve kaşlarınızı gürleştirmek için neler yapılmalı sorularının cevaplarını vermeye başlıyoruz.

Kaş bakım yağları kullanmalısın.

Saçlarına, cildine ve tırnaklarına bakım yağları uyguladığın gibi kaşlarına da ihmal etmemelisin. Doğal bakım yağlarından faydalanarak kaşlarının sağlıklı bir şekilde uzamasını ve gürleşmesini sağlayabilirsin. Bakım yağları kullanarak kaşlarını uzatıp, istediğin şekilde kullanabilirsin. Böylece seneler geçtikçe değişen kaş trendlerini yakalayabilirsin! Bakım yağları, sadece kaşlarını uzatmakla kalmaz, sağlıklı ve kalın kaş tellerine sahip olmanı sağlar. Hem kalın kaş teli hem de istediğin gibi şekillendirilebilecek kaşları kim istemez ki?

Banyodan çıktıktan sonra veya yatarken kaşına süreceğin bakım yağlarıyla en sağlıklı sonuçlara ulaşman mümkün. Kaş uzatmak ve sağlıklı kaşlara sahip olmak hiç zor değil. Kaş bakım rutininde sana yardımcı olacak birden fazla sayıda bakım yağları, serumlar ve çeşitli ürünler bulunmakta. Sadece yapman gereken; bu ürünlerden kendine en uygun gördüğünü temin ederek, düzenli bir şekilde her gün kullanmaya başlamak!

Kaş serumları ile tanışmalısın.

Zaman zaman kaşlarımız da vitaminlere ihtiyaç duyarlar. Doğal bakım yağlarının yanı sıra vitaminlerle de kaşlarının uzamasına destekçi olabilirsin. Kaş ve kirpikler için farklı çeşitlerde üretilmiş olan serumlar ile en yakın zamanda tanışmalısın. Serumlar kısa sürede istediğin kaşlara ulaşmanı sağlarlar. En kısa sürede kaş bakım rutininden en iyi sonucu almak istiyorsan, kaş serumu edinebilirsin.

kasbakimserumu

Kaş bakım sırasında serum kullanmaktan hoşlanmıyorsan, serumların içeriğinde bulunan vitaminleri takviye olarak da kullanabilirsin. Kaş serumu kullanmak ve ya serum içerisinde bulunan vitamini takviye olarak almak, seni aynı sonuca ulaştıracak. Sağlıklı ve gür kaşlara!

Kaşlarına masaj yaparak şımart.

Kaşlarına hiçbir şey yapmıyorsan, en azından masaj yapman gerekli! Masaj yaparak kaşlarımızdaki kıl köklerimizi uyarırız. Yumuşak dokunuşlar ile masaj yaparak kaş bölgemizdeki kan akışını hızlandırırız. Masaj yapın dediğimizde çok kapsamlı bir konu olduğunun farkındayız. Nasıl masaj yapacağız? soruna hemen cevap verelim…

  • Baş parmağını veya kaş fırçasını kullanarak kaş tellerinin üzerinde yumuşak hareketlerle 30 saniye boyunca dairesel hareketler yapmalısın.
  • Kaşında tek bir bölgeye masaj yapmamaya özen göster.
  • Tüm kaşının masaja ihtiyacı olduğunu unutma.
  • Sağlıklı kaşlar için, sol ve sağ kaşına 30 saniye ayırmak zor olmasa gerek!

kasbakimi

 

Kaşlarının da neme ihtiyacı olduğunu unutma!

Saçlarımız ve ciltlerimiz üzerinden tekrardan örnek verelim! Nasıl ki saç veya cildine nemlendiriciyi düzenli bir şekilde uyguladığında gözle görülür bir şekilde fark görüyorsun, aynı durum kaşların için de olacak! Kaş bakım rutinine nemlendiricileri eklediğinde ve düzenli olarak kullanmaya başladığında gözle görülür bir şekilde fark göreceksin. Saçlarımız için kullandığımız nemlendiricileri kaşımıza uygulayamayız ama kaşlarımız için en uygun nemlendiriciye ulaşabiliriz.

kasbakimnemlendirici

Cilt ve saç bakımlarında olduğu gibi kaş bakımı için de nemlendiriciler kullanmaya başladığında sen de bize hak vereceksin! Kaşlarını gürleştirmek, uzatmak veya sağlıklı bir görünüme getirmek birçok kadının merak ettiği konulardan birisidir. Bakımlarını doğru bir şekilde uygulandığında, doğru ürünler kullandığında ve düzenli olarak bakımlarına devam ettiğinde kaşlarının en sağlıklı halini görebilirsin!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.