Güzellik

Kimyasal Peeling ile Mükemmel Bir Cilt!

kimyasal-peeling-faydalari

Konumuz peeling! Harika sonuçlar yaratan, cildimize, ellerimize ve dudak bölgelerimize uyguladığımız eşsiz bir yöntem. Peeling, mikro tanecikler ile oluşturulan cilt temizleme ürünüdür. Kimyasal peeling; bir veya birden fazla kimyasal maddenin deriye uygulanmasıyla derinin yüzeyinde hasar oluşturulması ve sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan bir yöntemdir. Hasar oluşturularak (kontrollü bir şekilde), cildin yenilenmesini sağlar.

Kimyasal peeling nedir? Nasıl uygulanır?

Derine canlılık katmak, gençleştirmek, görünümünü daha da iyi görünüm kazandırmak için kimyasal solüsyonların uygulanmasıdır. Derinin üst katmanına yüzeysel tabakaların ayrılmasına ve dökülmesine,soyulmasına neden olacak kimyasal bir asit uygulanır.

Kimyasal peeling ile ciltte ufak ufak hasarlar oluşturularak cildin kendini yenilemesi konusunda uyarılar gerçekleştirilmiş olur. Böylece cilt, yaralardan kurtulmak için kendini yenileyecektir. Ve seninde mükemmel bir cildin olmuş olacak! 🙂

kimyasalpeeling

Kimyasal peeling uygulamasında amaç deri tabakalarında hasar oluşturmak ve yenilenme sırasında yaraların iyileşmesinden faydalanarak kullanılan ürünlerden tam kapsamlı bir verim sağlamaktır. Kimyasal peeling, ölü cilt hücrelerini cildin en üst katmanından dökülmesine yardımcı olur. Kimyasal peelingin tedavi süresi 30 dakika sürebilmekte. Cildin kendiliğinden dökülme süresi ise 3-5 gün arasıdır. Dökülme süresi dediğimiz ise; ölü deri hücrelerin dökülmesi demektir. Dökülme süreci yaşanır ve sonunda yeni, taze bir cilt ortaya çıkar.

Yüz, boyun, göğüs, el ve kollar için derinin durumuna göre bir asit solüsyonu seçilir. Derinin üst yüzeyi yağlarından arındıktan sonra uygulamaya yapılmaya başlanır. Kimyasal peeling uygulanırken ilk 5-10 dakika kadar hafif yanma ve batmalar görülebilir. İşlem sonrası ise hemen günlük yaşantına dönebilirsin! İstediğin sonuca ulaşmak için birkaç seans kimyasal peeling yaptırabilirsin.

Kimyasal peeling faydaları nelerdir? 

En öncelikle kimyasal peelingler, daha parlak, pürüzsüz ve yeni bir cildi ortaya çıkarır. Üstelik tek bir tedavi işleminde cildin genel görünümünü iyileştirecektir. Cildin rengini eşitler, berraklığını, tonunu ve dokusunu değiştirir. Ciltte kolajen üretimine ve cilt hücresi büyümesine teşvik eder ve bunun sonucunda parlak bir cilt oluşturmaya yardımcı olur.

kimyasal-peeling

Kimyasal peeling uygulamasının, yaz aylarında cildimizde oluşabilecek renk kaybına, lekelenmelere, kırışıklıklara son derece yararlı bir etkisi vardır. Gözle görülür bir şekilde oluşan cilt kusurlarını ve yara izlerini tedavi etmekte birebirdir. Aynı zamanda kimyasal peeling işlemi yaptırdıktan sonra evde kullanılan cilt bakım ürünlerinin daha etkili sonuçlar verdiğini gözlemleyeceksin! Kimyasal peeling ile ciltteki kir birikintisini ve tıkanıklığını arındırmış olacağından dolayı kullanacağın ürünler cildinin daha derine nüfuz etmesini sağlayacaktır.

Kimyasal peeling işleminden daha uzun süreli etkiler alabilmek için 4-6 hafta arayla 3 veya daha fazla kimyasal peeling yaptırmanı öneririz. İşlem sonrası cildinde oluşacak olan kabuklara asla dokunmamalısın! Her zamanki gibi cildini güneşten korumalı ve nemlendiriciler uygulamalısın.

İlgini çekebilir: Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalıdır? 

kimyasal-peeling-1

İlgini çekebilir: Dudak Çatlamasına İyi Gelen 4 Yöntem

Kimyasal peeling ile hangi cilt sorunu tedavi edilir?

Kimyasal peeling ciltteki yanıklara ve çeşitli durumlardan oluşan kırışıklıklara, güneşe veya yaşa bağlı olan lekelenmelere, karaciğer lekelerine, çillere, koyu renkli lekeler ve gebelik lekelerine çok yararlıdır. Bu tarz cilt sorunları kimyasal peeling işlemiyle iyileştirilebilir. Aktif aknen var ise veya akne izlerin bulunuyorsa kimyasal peeling cildinin düzelmesine yardımcı olacaktır. İşlem sonrası yeni gelen cildin dokusu ve rengi her zaman daha sağlıklı olmaktadır.

Neler tedavi edilemez?

Deri yüzeyinde gevşemeler (gıdı, çene,yanak bölgeleri gibi.) ve sarkma durumları mevcutsa bu durumlar kimyasal peeling ile düzeltilemez. Kimyasal peeling tedavisinin cildi yenileme özelliği vardır fakat sarkan bir bölgenin toparlanmasında etkisi olmayacaktır.

Önerimiz: Kış aylarında cildine kimyasal peeling yaptırabilirsin! 🙂

İlgini çekebilir: En çok yapılan cilt bakım hataları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.