Güzellik, Güzellik Ürünleri

Kore Cilt Bakımı Ürünleri Neden Önerilir? Neler İçerir?

koreciltbakimurunlerinedenonerilir

Kore cilt bakımı; Uzakdoğu’nun mistik bitki örtüsü ile üretilen şifalı bitkilerden oluşmaktadır. Eski gelenekleri kullanmayı sürdüren Koreliler, yenilikçi teknoloji ile eski gelenekleri harmanlayarak harika cilt bakım uygulamaları ve pek çok aşamalı cilt bakım yöntemleri ile dünyada ün yapmış durumdalar. Kore cilt bakımı doğal maddelerden elde edilen kozmetik ürünleri ile yapılmaktadır ve Kore cilt bakımı uygulayan herkes sonuçlara bayılmaktadır.

Kore Cilt Bakım Ürünleri Neden Bu Kadar Popüler?

Genç, sağlıklı ve bebek gibi parlak ciltlere sahip olan Koreliler için cilt güzelliği ve cilt bakımı çok önemlidir. Bu önemin temelinde “kendini sevmek” felsefesi yatmaktadır. Ciltlerini, ruhlarının ve iç güzelliklerinin yansıması olarak gören Koreliler cilt bakımı konusunda oldukça hassas ve özenlidirler.

Koreli kadınlar; ruhlarının yansıması olarak gördükleri, ciltlerine harcadıkları zaman ve aldıkları ürünleri aynı zamanda ruhlarına yaptıkları bir yatırım olarak gördükleri için her gün cilt bakımlarına özel zaman ayırmaktadırlar.

koreciltbakimi

 

Kore cilt bakımı ve güzellik felsefesinin en önemli adımı ve sırrı ise cildimizi tanımak, ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ihtiyaçlara uygun ürünler kullanmaktan geçer. Kore felsefesinde önemli dört husus bulunmaktadır;

 • Cilt tipimiz ne? (kuru, karma ya da yağlı)
 • Cildimizin ihtiyaçları neler? (sivilce, kuruluk, kırışıklık gibi)
 • Cildimizi etkileyen çevresel faktörler neler? (sıcak, soğuk, kuru ya da nemli hava)
 • Ürünler, içerikler neler? Cilt tipimize hangi içerikler uygun?

Bu soruların cevapları doğrultusunda kişiye özel belirlenen rutin ve uygulamalar Kore cilt bakımı ve güzellik geleneğini herkesçe takdir edilen ve sevilerek kullanılan bir bakım türü haline getirmiştir. Kore cilt bakımı felsefesini benimseyerek uygulanan cilt bakım rutinlerinin gözle görülür başarısı sebebi ile Kore cilt bakımı rutinlerinin popüleritesi artmış, ürünler çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Kore Cilt Bakım Rutini Nedir?

Kore cilt bakım rutini kişinin cilt tipine özgü olmasının yanı sıra, rutin olarak belli başlı aşamalar uygulanmaktadır. Bu aşamalarda kullanılacak ürünler ise kesinlikle kişinin cildine uygun tercih edilmelidir. Kore cilt bakım rutini ise sabah ve gece bakım rutinleri olarak ayrılmaktadır.

koreciltbakimurunleri

Kore Cilt Bakım Rutini-Sabah:

Adım 1: Sabah ilk iş cildinizi duru su ile yıkamanız gerekmektedir. Su, gece boyunca yüzünüze çöken kirleri giderir ve cildinizi nemli tutar.

Adım 2: Cildin pH seviyesini dengelemek için tonik kullanımı Kore cilt bakımında oldukça önemlidir. Ek olarak tonik, uygulayacağınız ürünlerin ciltte hızla emilmesini sağlar.

Adım 3: Esans, bir tonik ve bir serum arasındaki ara aşamadır. Cildi nemlendirmek için mükemmel bir yöntemdir. Genç bir görünüm için hücre yenilemeye yardımcı olmaktadır.

Adım 4: Serumlara benzer şekilde ampullerde cilt ile ilgili soruları hedef almak için fazla sayıda aktif bileşen içermektedir. Cildinizin ek bir yardıma ihtiyacı olduğunda sınırlı bir süre ampuller kullanılabilmektedir.

Adım 5: Kırışıklıklar, lekeler ve cilt kuruluğu için serumlar kullanılmalıdır.

Adım 6: Göz kremi kullanılarak göz çevresini yumuşatmak gerekir. Göz çevresinde doğal yağlar üretmek için yağ bezeleri bulunmadığından cilt çok ince bir yapıya sahiptir. Bu nedenle göz çevresindeki cildi gün boyu nemli tutmak oldukça önemlidir.

Adım 7: Gün boyu cildi nemli tutmak Kore cilt bakımında oldukça önemlidir. Bu işlem için cilde hafif bir tabaka halinde yatıştırıcı nemlendirici uygulanmaktadır.

Adım 8: Cildi günlük olarak UV ışınlarından korumak koyu lekeler, kırışıklıklar ve ince çizgiler oluşmasını önler. Bu nedenle her mevsim güneş kremi kullanımına kore cilt bakımında özen gösterilmektedir.

koreciltbakimurunlerineler

Kore Cilt Bakım Rutini-Gece:

Adım 1: Günün sonunda makyaj ve ciltteki kirleri gidermek için yağ bazlı bir cilt temizleme ürünü ile cilt bakımı rutinine başlanır.

Adım 2: Yağ bazlı cilt temizleme ürünün ardından yağ kalıntılarını ve su bazlı yabancı maddeleri nazikçe temizlemek için su bazlı bir cilt temizleme ürünü kullanılır.

Adım 3: Kore cilt bakımında, haftada iki kez, gözenekleri bloke eden ve temel ürün bileşeninin emilimini önleyen, cildin mat görünmesine neden olan ölü deri hücrelerini temizlemek için yumuşak enzimli peeling kullanılır.

Adım 4: Sabah rutinindeki gibi, cildin pH dengesini korumak için cilde tonik uygulanır.

Adım 5: Cildi nemlendirmek için esans uygulanır.

Adım 6: Nemlendirme işleminin ardından serum uygulaması yapılarak yaşlanma ve kırışıklık gibi spesifik cilt sorunları yok edilir.

Adım 7: Kağıt maskeler, Kore cilt bakımının vazgeçilmez ürünleridir. Tüm cilt tipleri için birbirinden mükemmel tedavi sağlayacak maskelerden cildinize uygun olanı ile gece maskesi uygulanmalıdır.

Adım 8: Kağıt maskeden sonra hassas göz bölgesini korumak için göz kremi uygulanır.

Adım 9: Son olarak, cildi seve malzemeleri cilde hapsetmek için cilde nemlendirici gece kremi uygulanır.

En İyi Kore Cilt Bakım Markaları

Hayvanlar üzerinde test yapmayan, ciltte doğal duran ürünler ve başarılı sonuçlar gösteren Kore cilt bakım ürünleri, batı kozmetik ürünlerine göre daha kaliteli ve uygun fiyatlıdırlar. Kore’de oldukça etki gösteren birçok Kore cilt bakımı markası bulunmaktadır. En iyi Kore cilt bakım markalarından birkaçı ise şöyledir;

eniyikoreciltbakimurunleri

 • Skinfood
 • Etude House
 • The Face Shop
 • Missha
 • Tony Moly
 • Moonshot
 • Innisfree

Latissim ekibi olarak bu yazımızda sizler için Kore cilt bakımından bahsettik. Daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.