Güzellik

Korelilerin Ciltleri Neden Pürüzsüz? Hangi Ürünleri Kullanıyorlar?

K-beauty olarakta sıkça duyduğumuz Kore cilt bakımı ve güzellik kavramı son zamanlarda oldukça konuşulan, araştırılan ve popüleritesi artan konuların başında gelmektedir. Kore cilt bakımı ürünleri; çok çeşitli tonikler, pirinç ekstresi, salyangoz özü, kağıt maskeler, hyalüronik asit, 10 aşamalı cilt bakımı ve pek çok fazlasını içermektedir. Yeni başlayanlar için ne kadar karmaşık ve zor görünse de Kore cilt bakımı özünde asırlık bilgi birikimi barındıran ve daima iyi sonuçlar veren bir bakım türüdür.

Cildin kusurlarını saklamak ya da sadece dış katmanlarını iyileştirmekten kaçınan Koreliler, cildin iç güzelliği yansıttığın inanmalarından kaynaklı cilt bakımına oldukça önem vermektedirler. Bu durum ise Kore cilt bakımı ürünlerinin kalitesine yansımaktadır.

Kore cilt bakım ürünlerinde doğal içerikler tercih edilmektedir. Doğal içerik kullanımına önem veren Kore cilt bakım markalarının başarılarının ardındaki en büyük sır ise orihinal ve yerel içerikler. Bu ürünlerin orijinal metotlar ile kullanımı sayesinde daha önce erişilemeyen sonuçları kolayca elde etmek mümkün. Ayrıca Kore cilt bakımı ürünleri hayvanlar üzerinde test yapılmasına karşı oldukça sert ve net bir duruş sergilediği içinde epey tercih edilmektedir.

Korelilerin Ciltleri Neden Pürüzsüz? Korelilerin 6 Güzellik Sırrı

 

10 Saniyelik Altın Kural

Korelilerin sağlıklı, ışıl ışıl parlayan ciltlerinin arkasında bulunan ilk kural, cildin temiz ve aydınlık görünmesini sağlamak amacı ile uygulanan nemlendirici uygulamasıdır. Duş aldıktan sonra gözeneklerin sağlıklı bir biçimde açılması ile cilde bakım yapmak için güzel bir fırsat elde edilir. Duştan çıktıktan 10 saniye sonra yüzünüze tampon hareketler ile uygulayacağınız nemlendirici krem sağlıklı ve parlak bir cilt için yardımcı olur.

korelilerinciltlerinedenpuruzsuz

Sıcak Havlu Masajı

Kore cilt bakımında, pamuklu bir havluyu sıcak suda beklettikten sonra, temizliği önceden yapılmış yüzünüze havluyu nazik bir biçimde örterek ovun. 15 dakika boyunca aynı işlemi tekrarladıktan sonra nemlendirici bir krem uygulayın. Bu uygulama, cildinizin hava almasına yardımcı olur ve kan dolaşımınızı hızlandırır.

korelilerinciltbakimi

Jamsu Uygulaması

Yüzünüzün daha sağlıklı ve mat görünmesi için yüzünüzü sokabileceğiniz cam bir kaseye soğuk suyu doldurun, yüz makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüzü suya batırıp 15 ile 30 saniye arasında bekleyin. Bu işlem, göz makyajı yapmadan uygulanmalıdır. İşlem sonucunda daha kadifemsi bir makyaj elde edebileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Kore Cilt Bakımı Ürünleri Neden Önerilir? Neler İçerir?

koreciltbakimonerileri

Tuz İle Tonik Uygulaması

Akne ve sivilce problemi yaşayan ciltler için sıklıkla önerilen bu yöntem, her cilt tipinin uygulaması gereken ve deriyi dezenfekte eden bir yöntemdir. Siyah noktaları zamanla yok eden ve sivilcelerin kuruması sağlayan bu yöntemde 1 su bardağı ılık suyun içine 1 çorba kaşığı deniz tuzu ekleyerek karıştırın. Karışımı bir pamuk yardımı ile temizlenmiş cildinize tampon hareketler ile uygulayın.

korelilerinciltbakimlari

Soya Sütü Uygulaması

Kore cilt bakımında Koreli kadınların vazgeçilmezlerinden biri olan soya sütü uygulamasında; gazlı bezi soya sütünün içine batırıp, yaklaşık 15 ile 20 dakika arasında yüzünüzde bekletmeniz gerekmektedir. Soya cildi gençleştirir, korur ve besler. Bu işlemi haftada 1 ya da 2 defa tekrarlamanız sonucunda faydasını göreceksiniz.

koreciltbakiminasilyapilir

Yosun Maskesi

Yosun; cilt için oldukça faydalıdır. Vitamin ve mineral bakımından zengin olan yosun, cildi besler ve korur. Kore cilt bakımında oldukça ilgi gören yosun maskesi için yapmanız gereken tek şey bir miktar yosunu ılık su ile ıslatıp 15 dakika boyunca yüzünüzde tutmak.

korelilerinciltbakimsirlari

Kore Cilt Bakımının Genel 10 Adımı

Kore cilt bakımı sonucu pürüzsüzleşen cildin arkasında Korelilerin cilt bakımına verdikleri önem ve bu önem sonucunda oluşturdukları belli başlı rutinler bulunmaktadır. Her Koreli kendi cildinin ihtiyacı olan ürünleri kullanmasının yanı sıra genel olarak belli başlı belirlenen adımları uygulamaktadır. Ciltlerinin pürüzsüzlüğünün sebebi olan Kore cilt bakımı rutinlerinden biri olan 10 adımlı rutinde, 7 temel ve 3 tane eklenebilir adım bulunmaktadır.

koreurunleri

 1. Yağ bazlı temizleme ürünleri kullanımı ya da su bazlı temizleme ürünleri kullanımı
 2. Tonik kullanımı.
 3. Esans (Kore cilt bakımına özgü ürünlerdir) kullanımı
 4. Serum ya da ampul kullanımı.
 5. Nemlendirici kullanımı.
 6. Göz çevresi için nemlendirici (göz kremleri) kullanımı.
 7. Güneş kremi (her mevsim) kullanımı.

Yukarıda belirtilen 7 aşama ile birçok Koreli günlük cilt bakım rutinlerini tamamlamaktadır. İhtiyaca göre uygulanabilecek ve günlük rutinlere eklenebilecek diğer adımlar ise şu şekildedir;

 • Maske (Kore cilt bakımının dünyaya kazandırdığı kağıt maskeler)
 • Peeling (Çift aşamalı temizleme sonrası, tonik kullanmadan önce uygulanabilir.
 • Uyku maskesi kullanımı. Uyku boyunca yüzde kalan maske cildin kendini yenilemesine yardımcı olması açısından önemlidir.

Türkiye’de Bulunan Kore Cilt Bakım Markaları

turkiyedekikoremagazalari

Türkiye’de her geçen gün popülerliği artan Kore cilt bakım ürünlerinden ve markalarından ülkemizde bulunanları aşağıdaki gibidir;

 • Missha
 • Skinfood
 • The Face Shop
 • Puresh
 • Pure Beauty
 • Rituel de Beaute
 • SNP
 • Beyond
 • The Saem

Latissim ekibi olarak bu yazımızda sizler için kore cilt bakımından ve korelilerin ciltlerinin pürüzsüz olması sebeplerinden bahsettik. Yukarıda belirttiğimiz aşamaları kendi cilt tipinize uygun olarak Kore cilt bakımı ürünleri ile uygulayarak sizde pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Daha fazla içerik için www.latissim.com adresimizi takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.