Güzellik, Güzellik Ürünleri, Sağlık

Online Diyet Sistemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Günümüzde pek çok şeyin dijitalleşmesi ile online diyet sistemi de oldukça ilgi gören bir sistem haline gelmiştir. Kilo vermek isteyen pek çok kişi online diyet sistemini tercih ederek online diyet hizmeti veren pek çok diyetisyen arasından bir diyetisyen ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilmektedir. Online diyet sisteminin son zamanlar sıklık ile tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise Covid-19’dur.

Covid-19 kısıtlamaları kapsamında günlük ya da hobi olarak yapılan pek çok iş dijital olarak online sistemler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle online spor programları ve online diyet sistemleri sık sık tercih edilmektedir.

Online Diyet Sistemi Nedir?

Her geçen gün popülerliği daha da fazla artan online diyet sistemleri; bir diyetisyen ile internet ortamından görüşerek danışmanlık hizmeti almaktır. Bu sistem sayesinde, dünyanın her neresinde olursanız olun internetin olduğu her türlü yerde diyetisyeniniz ile iletişim kurabilir, diyet programınıza aralıksız devam edebilirsiniz.

Online diyet sistemine başlamadan önce diyetisyeniniz tarafından hedefiniz, yaşınız, kan değerleriniz gibi pek çok size ait bilgi alınır ve kişiye özel olarak beslenme programı hazırlanır. Pek çok nedenden dolayı kendine ve kilo verme sürecine zaman ayıramayan kişiler için pratik ve etkili bir durum sağlayan online diyet sistemi tamamen hayat kolaylaştırma temelli oluşturulan bir sistemdir.

Online Diyet Sistemi Avantajları Nelerdir?

 • Online diyet sistemi sayesinde ulaşım ve mekan gibi problemler tamamen ortadan kalkmaktadır. Yaşadığınız yer ve randevu zamanı ulaşım problemlerini ortadan kaldıran online diyet sistemi zaman kazanımı açısından oldukça avantajlı bir sistemdir.
 • Online diyet sistemi sayesinde motivasyonunuz daima yüksek kalır. Bir online diyet programına başladığınız zaman diyet sürecinizi çevrimiçi ortamlardan takip edebilmek çok daha motive bir şekilde diyet programınıza uymanızı sağlamaktadır.
 • Online diyet sisteminin en büyük avantajların biri ise kesinlikle online diyetisyeninizin sizi takip etme sürecinin kolaylaşmasıdır. Online diyet sistemleri sayesinde diyetisyeniniz sizi sık sık ve yakından takip edebilir, hatta öğün öğün tükettiğiniz tüm besinleri takip ederek sizi yönlendirebilir. Kilo verme sürecinde yapacağınız hataların önüne geçen bu sistem listenizin dışına çıkmanızı da engelleyerek daha dengeli ve sağlıklı bir kilo verme süreci geçirmenize yardımcı olur.
 • Online diyet, sürdürülebilirlik açısından da çok daha etkili bir sistemdir. Düzenli bir şekilde diyetisyene gitme istikrarına bulamayan kişilerin yanı sıra online bir şekilde diyetisyenine danışabilen kişiler çok daha uzun süre diyet programına sadık kalabilmekte ve başarıya ulaşabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Selülit Nasıl Geçer? En Uygulanabilir Yöntemler

Online Diyet Sistemi Hizmetleri Nelerdir?

Online diyet sistemlerinde faydalanabileceğiniz hizmetler aşağıdaki gibidir;

 • Kilo verme için hizmet
 • Kilo almak için hizmet
 • Kilo korumak için hizmet
 • Sporcular için beslenme hizmeti
 • Hastalıklara özel beslenme hizmeti
 • Hamilelik dönemine özel beslenme hizmeti
 • Yüz yüze görüşmelerde talep edilebilen tüm hizmetler

Online Diyet Nasıl Yapılır?

Online diyet hizmeti aldığınız zaman öncelikli olarak online diyetisyeniniz ile bir ön görüşme yapılır. Bu ön görüşme sayesinde online diyetisyeniniz sizi ve beslenme alışkanlıklarınızı tanır. Ön görülme sonra, online diyet hizmeti aldığınız diyetisyeniniz size bir diyet formu ileterek sizden yaşınız, boyunuz, kilonuz, hedefiniz, kan değerleriniz, beslenme alışkanlığınız, varsa sağlık sorunlarınız ve benzeri gibi pek çok bilgi alır.

Online diyetisyeninize verdiğiniz bilgiler sonucunda diyetisyeniniz size özel sağlıklı, dengeli ve düzenli bir beslenme listesi oluşturarak size çevrimiçi iletişim kanallardan (WhatsApp, E-Posta ve benzeri gibi) ulaştırır.

Online diyet sistemi üzerinden hizmet aldığınız süre boyunca online diyetisyeniniz ile birebir iletişim içerisinde kalabilir ve aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ilerlemenize göre beslenme programınız sürekli olarak güncellenebilir ve böylece hedefinize en kısa sürede ulaşmanız ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanarak kilo vermek için online diyet sistemlerinde süreciniz başlar.

Online Diyet Sistemi Güvenilir Midir?

Online diyet sisteminin güvenilirliği pek çok etkene göre değişkenlik gösterebilmektedir. Online diyet hizmeti aldığınız kişi, kurum ya da internet sayfası ve benzeri gibi etkenlere sahip olan online diyet sistemi güvenilirliği için online diyet hizmeti almadan önce hizmet alacağınız kişi, kurum ve benzeri gibi ilgilileri araştırmalısınız.

Online Diyet Sistemini Kimler Kullanabilir?

Online diyet sistemleri genellikle yoğun iş temposu ile çalışan ve bu nedenden diyetisyene gidemeyen kişiler için olan bir sistem olarak düşünülmesine karşın motivasyona ve devamlı kontrol edilmeye ihtiyaç duyanlar, yaşadıkları şehirde diyetisyene ulaşım sağlayamayanlar, öğrenciler ve benzeri pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bunun yanı sıra, normal bir diyetisyene gidecek herkes online diyet sistemine başvurabilir.

Latissim ekibi olarak bu yazımızda sizler için online diyet sisteminin ne olduğunu, online diyetin nasıl yapılabileceğini ve online diyet sistemlerinin avantajları gibi pek çok konuyu kapsayan bir içerik hazırladık. Kilo vermek isteyen fakat istikrarlı bir program doğrultusunda ilerleyemeyen herkes için oldukça pratik ve kullanışlı olan online diyet sistemlerine başvurarak sizde kilo verme sürecinizi sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Online diyet sistemi ve çok daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

İlginizi çekebilir: Kilo Vermek İstiyorum Diyenlere Özel 10 Harika Öneri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.