Güzellik

Son Trend: Fox Eye Makyajı!

foxeyemakyaji (2)

Selam!

Çekici bakışlara sahip olmak için birden farklı göz makyaj teknikleri mevcut. Eyeliner ile derin bir bakış yakalamak çok kolay! Bugün ki konumuzda son zamanların en çok bilinen makyaj trendi olan Fox eye makyajı. Fox eye makyajı nedir? Nasıl yapılır? Neden bu kadar çok sevildi? Bu makyaj hakkında biraz konuşalım…

Öncelikle Fox Eye makyajı günümüze nasıl bu kadar çabuk dahil oldu? Fox eye makyajı kalkık bir kaş ve aynı zamanda göz şeklinin de “badem göz” gibi görünmesini sağlar. E durum böyle olunca tüm kadınlar neymiş bu Fox eye makyajı diyerek denemeye başladılar! Sonuç ise mükemmel. İlk olarak makyajın bu kadar hızlı yayılmasının sebeplerinden birisinin Tiktok videolarında çok fazla yer verilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Tiktok platformunda Fox eye makyajı yaparak video çeken fenomenler sayesinde bu makyaj tekniğinin de bilinmesi kısa bir vakit aldı.

Son zamanlarda popülerleşen kaşların kalkık ve gözlerinde çekik olmasını sağlayan bu makyajı kim denemek istemez ki? Şimdi ise Fox eye makyajı tekniklerini nasıl yapabileceğinden bahsedelim.

Fox Eye Makyajı Adım 1: Saç Toplama Yöntemi

Bu adımı ilk olarak yapmayabilirsin fakat saçını anlatacağımız şekilde toplarsan Fox eye göz makyajını da bir o kadar kolay yapacaksındır. Kaşlarının hizasında bulunan saçlarından başlayarak küçük bir toka ile yukarıdan ve sıkı bir şekilde saçlarını toplamalısın. Böylece kaşların yukarı doğru kalkmış ve gözlerin de çekik bir hal alacaktır. Bu saç toplama tekniğini her gün yapmanı önermiyoruz. Çünkü saçını sıkı bir şekilde topladığında saç ve kaşının arasında kalan yüz bölgen gerilecek ve saçını açtığında gevşeyecek. Her gün saçlarını bu şekilde toplayarak Fox eye makyajı yapmaya kalktığında cildin sarkabilir. Sürekli sıkıp gevşeterek cildini de sarkıtmış olursun. Bu istemediğimiz bir durum.

Fox Eye Makyajı Adım 2: Kaşları Yukarı Yöne Taramak

Saçlarını yukarı tepeden sıkı bir şekilde topladın ve bununla beraber kaşların da yukarı doğru kalkmış oldu. Şimdi ise kaşlarını yukarı doğru taramalısın. Fox eye makyajı dışında normal günlük makyajlarında bile kaşlarını mutlaka yukarı doğru taramalısın. Bakışlarına derinlik ve farklı bir hava katacaktır. Kaşlarını şeffaf bir maskara ile yukarı doğru taradığında bulundukları sıradan çok daha yukarıda gözükeceklerdir. Bu da daha Fox eye makyajına başlamadan farklı bir görünüm elde etmeni sağlayacak.

İlgini çekebilir: Kaş/Kirpik Dökülmelerini Önlemek İçin 4 Yöntem

Fox Eye Makyajı Adım 3: Nude Göz Kontürü

Yukarıda bahsettiğimiz iki adımı da yaptıysan Fox eye makyajı için şimdi sıra nude tonlarda göz kontürü yapmak! Bunun için doğal tonlarda farlara sahip olmalısın. Gözündeki katlanma bölgesini gölgelendirmek için nude tonlardaki farı geçiş farı olarak kullanabilirsin. Daha sonra ilk kullandığın nude tondaki fardan bir veya iki ton daha koyu bir far kullanarak katlanma çizgisine koyu farı dağıtmalısın. Böylelikle farlar ile gözlerindeki değişikliği anında fark edeceksin. Far paletinde bulunan en koyu kahverengi ton ile gözünün bitiminde eyeliner çizgisi çiziyormuşsun gibi çizgi yapmalısın. Son olarak yaptığın bu işlemde gözlerinin yukarı doğru çekilmiş gibi olduğunu göreceksin.

Fox Eye Makyajı Adım 4: Sihirli Eyeliner

Fox eye makyajını tamamlayacak son adımlardan birisine geldik; eyeliner kullanımı! Fox eye makyajında eyelinerını çekerken incecik olmasına özen göstermelisin. Gözünün iç ve dış bölgesine eyelineri uygulamalısın. Direkt olarak eyelinerı tek seferde sürmeni sağlayacak Flormar eyeliner kalemlerine göz atabilirsin.

Fox Eye Makyajı Adım 5: Son Rimel Dokunuşu!

Günlük bir makyajda bile inanılmaz etkiler yaratan, bakışları anında değiştiren rimele geldiik! Rimelsiz bir göz makyajı düşünemiyoruz. Rimel için tüm göz makyajlarının tamamlayıcısı diyebiliriz. Fox eye makyajı tamamlamak için kirpiklerinin dış kısmına doğru rimeli uygulayabilirsin.

İlgini çekebilir: En Çok Yapılan Cilt Bakım Hataları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.