Makeup, Makyaj Malzemeleri, Makyaj Önerileri

Eyeliner Nasıl Kullanılır? En İyi Eyeliner Teknikleri

Eyeliner, makyajda önemli bir role sahip olan makyaj ürünlerinden biridir. Sürüş şekline göre kişinin yüz ifadesini belirleyen eyeliner, kişinin bakışlarına ve görünümüne daha çarpıcı bir etki katmaktadır.

Bilinenin aksine eyeliner sürmek çok fazla zor değildir fakat pratik ve tecrübe gerektirmektedir. İster krem formda, ister likit, isterse göz kalemi şeklinde olsun eyeliner çekerken zorlanıyor ve düzgün bir şekilde süremediğinizi düşünüyor iseniz birkaç deneme sonrası hatasız eyeliner çekebilirsiniz.

Eyeliner Nedir?

Eyeliner, kirpik diplerine çizgi çekerek bakışları ve yüz ifadesini değiştirmek ve güzellik için kullanılan bir tür göz kalemidir. Gözlerini ön plana çıkarmak isteyen, bakışlarına daha anlamlı bir hava katmak isteyen kişilerin kullandığı makyaj ürünü olan eyeliner, üç farklı formda kullanılmaktadır. Eyeliner çeşitleri aşağıda gibidir:

Likit Eyeliner: Likit formda olan eyeliner, ince uçlu fırçaya sahiptir. İnce uçlu fırçası bulunan bu eyeliner çeşidi, kirpik köklerine yakın bir şekilde gözde hat çizmeye izin verir.

Kalem Eyeliner: En yaygın kullanıma sahip olan eyeliner türü kalem eyelinerdır. Kolay sürüme sahip olan kalem eyeliner, likit eyelinera oran ile gözde daha kalın bir hat çekmeye imkan sağlar.

Jel ya da Krem Eyeliner: Kalem eyelinerın sert olduğunu düşünen, hassas cilde ve göze sahip olan, ek olarak likit eyelinerı dikkatli kullanamayan kişiler için ideal olan eyeliner çeşididir.

Eyeliner Nasıl Kullanılır?

Bazı kadınlar tarafından makyajın olmaz ise olmazı olarak görülen eyeliner, bilinen ve düşünülen kadar zor bir kullanıma sahip olmamasına karşın eyeliner uygulamak tecrübe gerektirmektedir. Birkaç deneme sonrası kolayca eyeliner çekilebilmektedir. Eğer denemelerine karşın eyelinerın hiçbir çeşidini düzgün bir şekilde kullanamıyorsanız aşağıdaki adımları iyi bir fırça ile uygulayarak hayalinizdeki eyelinerı çekebilirsiniz.

 

  • Gözün bitiş noktasından, tersten başlayarak göz pınarına doğru çizgiyi incelterek uygulayın.
  • Bir eyeliner fırçası yardımı ile çizginin üzerinden geçerek hatları düzeltin ve görünümü yumaşatın.
  • Çizginin bitiş noktası üzerinden fırça ile çizgiyi yukarı doğru çekerek kuyruğu yukarı uzatın. İsteğe bağlı olarak uygulanan bu adım gözlerin daha kalkık görünmesine yardımcı olur.

En İyi Eyeliner Ürün Önerileri

Nars Velvet Eyeliner: Kremsi bir yumuşaklığa sahip olan Nars eyeliner, kolay sürüme sahip bir göz kalemidir. Oldukça güçlü ve zengin bir pigmen yapısına sahip olan eyeliner, rahat şekilde dağılması ve harmanlanması sayesinde kolayca sürülebilmektedir. Dumanlı göz makyajları ve kalın eyeliner modeli için birebir uyumlu olan Nars Velvet Eyeliner, pek çok renk seçeneği sunmaktadır. Kremsi yumuşaklığa sahip ucu sayesinde göz içine de kolaylık ile sürülebilmektedir.

 

Revlon Colorstay Liquid Eye Pen: Hafif gri, silik bir renge sahip olan Revlon eyeliner,uç kısmının kalem olmaması ile ön plana çıkmaktadır. Keçeli kalem ucuna benzeyen uca sahip olan Revlon Colorstay Liquid Eye Pen, ucu sayesinde oldukça kolay uygulanabilmektedir.

 

Nars Kohliner Minorque: Yoğun siyah renge ve mat dokuya sahip olan Nars markasına ait bu eyeliner, daha derin bakışlara sahip olmanızı sağlamaktadır. Nars Kohliner Minorque eyeliner sayesinde isterseniz keskin hatlı bir eyelinera isterseniz de daha buğulu görünüme yardımcı olan bir eyelinera sahip olabilirsiniz. Asansörlü tasarımı ve kolay uygulanabilen dokusu sayesinde kolay uygulanabilir ve uzun süreli etki sağlar.

 

L’oreal Paris Jel Eyeliner Super Liner Gel Intenza: En iyi eyeliner markalarından biri olan L’oreal markasına ait olan bu eyeliner, jel kıvamdadır. Son derece kalıcı ve pigmentli olan bu eyeliner, kutusundan çıkan eyeliner fırçası ile oldukça kolay uygulanabilmektedir.

 

Maybelline New York Eye Studio Gel Eyeliner: Eyeliner konusunda son derece de başarılı olan eyeliner markalarından biri olan Maybelline New York markasına ait olan bu ürün jel kıvama sahiptir. Yoğun pigmentasyona sahip olan formülü ve kesik uçlu eyeliner fırçası ile tek seferde kolayca eyeliner çekmenize yardımcı olan Maybelline eyeliner, jel eyeliner arayan herkesin deneyimlemesi gereken bir üründür.

 

Nyx Professional Makeup Epic Ink Liner Eyeliner: Oldukça popüler olan eyelinerlar arasında bulunan bu ürün, en iyi kalem eyelinerlardan biridir. İnce, sivri ve esnek ucu sayesinde eyeliner çekmek konusunda başarısız olduğunu düşünen kişiler bile kolaylık ile kullanabilmektedir. Suya dayanıklı formülü, dağılmadan uzun süre sabit kalabilmesi kolay sürümü ile son derece mükemmel bir üründür.

 

Lancome Grandiose Liner Eyeliner: Likit formda bulunan bu eyeliner, diğer eyelinerlardan çok daha farklı bir deneyim sunmaktadır. Bükülen gövdeye sahip olan Lancome Grandiose Liner Eyeliner, kirpik diplerine kolayca ulaşabilmek için tasarlanmıştır. Tek bir çizgi ile yoğun bir renk elde edilmesine imkan sağlayan pigmenti ve kalıcığı ile eyeliner severlerin gözleri arasında.

İlginizi çekebilir: Son trend: Fox Eye Makyajı!

Latissim ekibi olarak bu yazımızda sizler için eyelinerın ne olduğundan, nasıl sürülebileceğinden ve en iyi eyelinerlardan bahsettik. Eyeliner sürmek isteyen kişiler öncelikle bol pratik yapmalı ve kendilerine en uygun eyeliner türünü seçmelidirler. Eyeliner, makyaj ürünleri ve benzeri çok daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.