Kozmetik Tavsiyeleri, Makyaj Malzemeleri, Makyaj Önerileri

Bronzer Nasıl Kullanılır? Bronzer Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

bronzer

Çoğu kadın yaz aylarının cildinde oluşturduğu bronz tonları oldukça sevmektedir. Özellikle yüzümüzde oluşan bronz tonlar yüz hatlarına sıcaklık katarak daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm yaratmakta oldukça etkilidir. Ancak bronz tonlar zamanla kaybolmaya başlar. Yaz aylarının da dışında da artık bronz bir görünüme sahip olmak mümkün. Son zamanların oldukça popüler makyaj malzemelerinden biri olan bronzer sayesinde yaz ayları dışında bile bronz bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca bronzer ile kontür uygulayarak makyajınıza dengeli bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yazımızda bronzer nasıl kullanılır ve bronzer kullanmadan önce bilemeniz gerekenler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca hangi bronzerı kullanmalıyım diye düşünüyorsanız en kaliteli bronzer ürünleri de yazımızın devamında.

Bronzer Nasıl Kullanılır?

Bronzer kullanımına ilk olarak bronzer kullanımına uygun bir fırça seçimi ile başlamalısınız. Bronzerın farklı kullanım şekilleri için farklı fırçalar kullanmanız gerekebilir. Eğer bronzerı yüzünüzde tamamen bronz bir görünüm için kullanacaksanız, yumuşak uçlu, geniş ve yuvarlak bir fırça tercih edebilirsiniz. Bronzerı yüz hatlarınızı belirginleştirecek kontür uygulaması için kullanacaksanız ise ince uçlu ve açılı bir fırça kullanabilirsiniz. Allık olarak kullanacaksanız ise herhangi bir allık fırçası size yardımcı olacaktır.

bronzerfircakullanimi

Bronzerı uygulama yönteminize göre fırçanızı seçtikten sonra bronzerı şu şekillerde kullanabilirsiniz;

  • Yüzünüzde tamamen bronz, sıcak bir etki bırakmak istiyorsanız cilt tipinize ve rengine uygun olarak seçtiğiniz bronzerı yüzünüze tamamen uygulayabilirsiniz.
  • Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için bronzer uygulaması yapacaksanız, vurgulamak istediğiniz kısımlara kullanmalısınız. Elmacık kemiklerinin altına, burnun kenar kısımlarına, saç diplerinize uygulayabilirsiniz.

Makyaj uzmanları bronzer kullanmanın en kolay yolunun fırçayla yüzün iki yanına 3 çizmek olduğunu söylüyorlar. Alın bölgesinin köşesinden başlayarak, şakaklara geçin ve elmacık kemiklerinin hemen altından çene çizgisine doğru bir 3 çizin. Son dokunuşu ise burnunuza ve çenenize hafif bir bronzer uygulaması ile tamamlayın. Böylece bronzerı yüzünüze kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Eyeliner Nedir?

Bronzer Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Bronzer ürünler tıpkı diğer makyaj malzemelerinde olduğu gibi doğru şekilde kullanılmadıklarında oldukça kötü bir görünüme neden olabilirler. Bronzer kullanmadan önce şu detayları bilmenizde fayda var;

  • Bronzer kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken ilk konulardan biri cilt tipinize uygun bir bronzer seçmelisiniz. Cilt tipiniz için farklı bronzer çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin, Kuru bir cilde sahipseniz toz bronzer ürünler cildinizin daha da kuru görünmesine neden olabilir. Jel veya köpük bronzer çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
  • Bronzer kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise cilt renginize yakın tonlarda bir bronzer seçmek. Makyaj uzmanları cilt renginden iki ton koyu bronzer seçilmesini tavsiye ediyorlar. Aksi halde kendi cildiniz ile bronzer rengi arasındaki fark fazla olduğu takdirde oldukça yapay ve kötü bir görünüm oluşabilir.
  • Bronzerı farklı uygulama yöntemleri için farklı bronzer çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bronz bir görünüm yaratmak için transparan özelliğe sahip bronzerları seçebilirsiniz. Ya da kontur ile yüz hatlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız toz veya jel bronzerlerı tercih edebilirsiniz.

bronzsecilttonu

Dikkat edeceğiniz bütün bu detaylar ile bronzerı daha etkili kullanabilirsiniz. Böylece istediğiniz göz alıcı görünümü daha kolay oluşturabilirsiniz.

Öneri: Aylık abonelik ile güzellik kutusu

En Kaliteli Bronzer Ürünleri

Bronzer ürünlerin her geçen daha da popüler hale gelmesiyle birlikte ürün çeşitliliği de giderek artmakta. Kadınların en çok tercih ettiği en kaliteli bronzer ürünleri sizin için sıraladık;

  • Bobbi Brown Bronzing Powder
  • Tom Ford Soleil Bronzing Powder
  • The Balm Bahama Mama Bronzer
  • Marc Jacobs Beauty O! Mega Bronzer Coconut Perfect Tan
  • Benefit Hoola Bronzer

Latissim ekibi olarak bu yazımızda bronzer nasıl kullanılır ve kullanmadan önce bilmeniz gerekenler hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştık. Umuyoruz ki faydalı bir yazı olmuştur. Bronzer nasıl kullanılır ve benzeri çok daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.