Güzellik, Güzellik Ürünleri, İlginç Güzellik Ürünleri

Saç Peelingi Nasıl Yapılır? En İyi Saç Ürünleri

Saç derisinin sağlıklı olması ile saçların sağlıklı olması doğru orantıda seyir etmektedir. Saç bakımına gösterilecek hassasiyet (örneğin saç peelingi kullanmak gibi) saç köklerinin de daha sağlıklı olmasına, saçların da çok daha hızlı, çok daha sağlıklı bir şekilde uzamasına imkan sağlamaktadır.

Saç derisi bakımında, en önemli adımlardan biri saç peelingi uygulamasıdır. Saç derisini derinlemesine arındıran saç peelingi; saç şekillendirme ürünlerinden ve saç bakım ürünlerinden saçı derinlemesine arındırmaktadır. Saç ürünleri ve saç bakım ürünlerinden saç derisinde kalan kalıntıların yanı sıra saçı hava kirliliği, duman, toz ve benzeri tüm kirlerden arındırarak saçın sağlığını korumasına ve tamamen temiz olmasına yardımcı olmaktadır.

Saç Peelingi Nedir?

Saç peelingi; saçı derinlemesine temizleyen ve sağlığını korumasına yardımcı olan bir üründür. Saç peelingi uygulaması sayesinde saç derisindeki fazla sebum atılır, tıkanan gözenekler açılır ve nefes alır. Saçın saç derisindeki ölü deriden arınmasına yardımcı olarak kepek oluşumunun önüne geçen saç peelingi; saç derisinde meydana gelen sivilce ve yağ bezesi gibi problemleri de engellemektedir.

Saç derisindeki gözeneklerin tıkalı olması bilinenden çok daha fazla soruna sebep olmaktadır. Tıpkı yüz peelingi ve vücut peelingi gibi ciddiye alınması ve düzenli uygulanması gereken saç peelingi de hafife alınmamalıdır.

Saç derisindeki gözeneklerin tıkalı olması durumunda yeni saçlar çıkamamaktadır. Bu nedenle, saç dökülmesi ve benzeri gibi ciddi problemler meydana gelmektedir. Bu ve benzeri problemleri önlemek için ise saçınıza düzenli olarak saç peelingi uygulaması yaparak saçlarınıza canlı, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Saç Peelingi Nasıl Uygulanır?

Saç peelingi ürünlerini uygularken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri saç peelingini saç tellerine uygulamamaktır. Saç peelingi yalnızca saç diplerine uygulanmalıdır.

Saçı şampuanlamadan önce saç peelingi uygulanmalı, ardından şampuan, saç kremi ve saç maskesi sırası ile uygulanmalıdır.

Saç peelingi ürününden bir miktar avuç içerisine alınarak saç diplerine doğru dairesel hareketler yardımı ile saç derisine masaj yapacak şekilde uygulanmalıdır. Saç derisini tahriş etmemek için sert bastırmadan, yavaş ve nazik hareketlerle parmak uçları ile uygulanması gereken saç peelingi uygulama işleminin ardından bol su aracılığı ile durulanmalıdır.

Saç Peelingi Faydaları Nelerdir?

  • Saç derisinde bulunan gözeneklerin açılmasına yardım eder ve olası saç derisinde bulunan gözeneklerin tıkanma durumunu engeller.
  • Saçın yağ dengesini korumasına yardımcı olur.
  • Saçta meydana gelebilecek kepek, hassasiyet, tahriş ve benzeri olası durumların önüne geçer.
  • Saç diplerinde kalan saç şekillendirici ürün çeşitlerinin ya da saç kremi gibi ürünlerin kalıntılarını derinlemesine temizler.
  • Saçın daha sağlıklı, canlı ve parlak olmasına yardımcı olur.

Saç Peelingi İçin Ürün Önerileri

  1. Kerastase Chronologiste Saç Peelingi: Son dönemde oldukça popüler olan Kerastese saç peelingi; 3 ay içerisinde saçı 4 cm.’ye kadar daha hızlı uzatma vaadinde bulunmaktadır. Saç derisine detoks etkisi sağlayan bu saç peelingi sayesinde saç tüm toksinlerden arınmaktadır.

 

  1. Vichy Dercos Saç Peelingi Şampuanı: Yağlı ve yapışkan bir saç yapısına sahipseniz ve üstüne bir de geçmek bilmeyen kepek sorununuz var ise Vichy markalı saç peelingi tam size göre! Saçın kaşınmasını engelleyen ve kepeğin azalmasında önemli bir rol oynayan bu saç peelingi etkili şampuan, içerisinde bulunan mikro tanecikler sayesinde saç derisini derinlemesine temizlemekte ve saçı yağlı, yapışkan ve kepekli görünümünden arındırmaktadır.

 

  1. The Body Shop Fuji Green Tea Saç Peelingi: %100 vejeteryan ürün olma özelliğine sahip olan The Body Shop saç peeligi, normal ve yağlı saç ve saç derisi için kullanılabilmektedir. Bal, yeşil çay, tuz kristalleri ve nane bulunan formülü sayesinde saça çok daha sağlıklı ve canlı bir görünüm kazandıran The Body Shop saç peelingi düzenli bir şekilde kullanıldığında saç dökülmesini önler ve saçın güçlenmesine yardımcı olur.

 

  1. Yves Rocher Detoks Etkili Saç Peelingi: Agav ve Moringa çekirdek özü bulunan bitkisel içeriği sayesinde saç derisine derinlemesine ve hassas bir bakım uygulayan Yves Rocher saç peelingi, %100 doğal taneciklere sahiptir. Saçın daha az yağlanmasına yardımcı olan bu saç peelingi dermatolojik olrak test edilmiştir. Yıpranmış saç tellerinin bile tekrardan canlanmasına yardımcı olan içerisinde bulunan siyah tohumlar ile Yves Rocher Detoks Etkili Saç Peelingi saçınıza çok iyi gelecek! (uygulama önerisi: haftada 1 ya da 2 defa, şampuandan önce hafif nemli saç diplerine masaj eşliğinde uygulayın ve ardından bol su ile durulayın.)

Latissim ekibi olarak bu yazımızda sizler için saç peelinginin ne olduğundan, saç peelingi faydalarından bahsettik ve saç peelingi uygulaması önerisinde bulunduk. Saç peelingi oldukça fazla çeşidi bulunan, geniş fiyat skalasına sahip bir üründür. Saç diplerini derinlemesine temizlemek için gerekli olan bu ürünü herkes kolaylık ile satın alabilir. Almadan önce ise içeriğine ve saç yapınıza uygun olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç peelingi ve çok daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.