Skip to main content

Tatile çıkmadan önce bütün hazırlıklarımızı yapar heyecanla tatil anını bekleriz.  Saçlarımızın rengini bronz tenimizi daha da ortaya çıkaracak tonlara boyatıp kesiminde değişiklikler yaparız. Tatil bitince ise genellikle saçlarımızın o hazırlık yaptığımız halinden eser kalmaz. Deniz suyundaki tuza, havuz suyundaki klora ve güneş ışınlarına maruz kalan saçlar yıpranır. Yıpranan saçlar ise güçsüzleşir, matlaşır ve sağlıksız saç görünüme neden olur.

Tatilde güneşten yıpranan saçlarınızı ise gerekli bakımı sağlayarak tekrar eski sağlıklı görünümüne kavuşturabilirsiniz. Yıpranan saçlarınızı beslemek, güçlendirmek ve onarmak bütün bu problemler için özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Ya da daha doğal ve bitkisel yöntemleri tercih ediyorsanız farklı karışımları saçınıza uygulayabilirsiniz. İşte güneşten yıpranan saçlar için uygulayabileceğiniz 5 efsane öneri!

Saçlarınızı Arındırın!

Yıpranmış saçlar kırılmaya eğilimli ve saç derisinde kepek oluşumuna neden olabilecek saçlardır. Bu yüzden öncelikle saçınızı bakıma hazırlamadan önce olası kırıkları ya da saç derisinde ölü hücreleri temizleyerek işe başlayın. Yıpranmış saçlar için özel olarak üretilmiş şampuanları kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Saçlarda Keratin Bakımı Etkisi

sackiriklari

Saçlarınızı Nemlendirin!

Yıpranmış saçlardaki en büyük problem nem dengesini kaybetmiş, bu yüzden mat, cansız ve parlaklığını yitirmiş görünümdür. Saçlarınızı eski parlak ve canlı görünümüne kavuşturmak için ise nen dengesini tekrar sağlamanız gerekiyor. Saçınızı nemlendirmek için saç bakım sütleri, saç bakım kremlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca yoğun nemlendirmeler için saç bakım serumları da oldukça etkili.

İlginizi Çekebilir: Latissim Güzellik Kutusu

sacnemlendirme

Saçlarınızı Onarın!

Saçlarınız yıprandığı için özellikle saç uçlarınız sertleşmiş ve saçlarınızdaki kırıklar artmış olabilir. Bu da saçlarınızın elektriklenmesine ve saçın giderek daha da kurumasına neden olabilir. Söz konusu yıpranmış saçlardaki kırıklar olduğunda çoğu kişi kestirmeyi tavsiye ediyor. Aslında doğru bakım ürünleri ile kestirmeden saçınızı onarmanız ve kırıklardan kurtulmanız mümkün. İhtiyacınız olan ise saçları onarmaya yönelik özel olarak hazırlanmış saç bakım setleri. Oldukça zengin içeriğe sahip olan bu setler saç dokusunu onarmaya yardımcı olacak birçok vitamine, mineral, yağ ve özel asitler içerir.

saconarimi

Saçlarınızı Besleyin!

Saçlarınızda yıpranmanın neden olduğu kötü görünümü yok etmek için temizlediniz, nemlendirdiniz ve onardınız. Sıra şimdi saçınızı besleyip güçlendirmeye geldi. Saçınızı her ne kadar nemlendirerek toparlanmasını sağlasınız da güçlenmesi için daha yoğun bir bakım uygulamanız şart. Bunun için kısa sürede oldukça etkili ve olumlu sonuçlar yaratan saç maskelerini kullanabilirsiniz. Kuru saçlar ya da yıpranmış saçlar için özel olarak üretilmiş saç maskeleri daha etkili olacaktır. Haftada 1 kere düzenli saç maskesi uygulamanız saçlarınızı besleyerek güçlendirmenizde gözle görülür bir fark yaratacaktır. Ayrıca saçınızı beslemek için saç bakım yağlarından da faydalanabilirsiniz. Genellikle doğal içeriklere ve bitkisel yağlar ile hazırlanan saç bakım yağları her bir saç telini besleyerek tekrar güçlenmesine yardımcı olur.

saclarinibesle

Saçlarınızı Koruyun!

Saçlarınız da ki yıpranma etkilerini gidermeye çalışırken saçlarınızdaki yıpranma etkilerini daha da arttıracak işlemlerden kaçının. Saç boyama ya da saç rengini açma gibi saçınızı tahrip edebilecek kimyasallar içeren işlemlerden bir süre uzak durun. Ayrıca ısı ile saç şekillendirmeyi de elinizden geldiğince azaltmaya çalışın. Eğer ısı ile şekillendirmeniz gerekiyorsa da mutlaka ısıya karşı koruma içeren ısıl işlem öncesi kullanılan saç koruyucu kremleri veya saç spreylerini korumaya özen gösterin.

sackoruma

İlginizi Çekebilir: Yağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? Uzmanından Öneriler

Latissim ekibi olarak bu yazımızda güneşten yıpranan saçlar için 5 efsane öneride bulunmaya çalıştık. Umuyoruz ki faydalı bir yazı olmuştur. Güneşten yıpranan saçlar için bakım önerileri ve benzeri çok daha fazla içerik için bizi takip etmeye devam edin!

 

Latissim

Güzellik yolculuğunda yanında olarak içerikler ile bilgiler vermeye çalışıyoruz.

Yorum bırak

Yardım merkezine hoşgeldiniz.

WhatsApp
Sizi Arayalım
Don`t copy text!